Sądeczak.pl
Sądecki serwis ogłoszeniowy

Dodaj Ogłoszenie
Potwierdź
Kasuj

Ogłoszenia w serwisie: 29629 / Ogłoszenia oczekujące: 56
Szuk. zaawan.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z RODO są umieszczone w Polityce prywatności
Serwis używa CIASTECZEK. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na swoim komputerze zgodnie z regulaminem serwisu

Towarzyskie - Wszystkie \ Towarzyskie \ Przyjaciele

Nr ogłoszenia 646499 z dnia 2018-02-11 / OFERTA PRYWATNA

MIŁOŚĆ PRAWDZIWA

Proszę przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem :)

„Tylko wtedy będziemy szczęśliwi i wolni, gdy będziemy kochać, a dojrzewamy do miłości, kiedy wybieramy dobro, gdy podporządkowujemy Chrystusowi swoją wolę, wszystkie swoje pragnienia, zmysły i uczucia”.
Święty Jan Paweł II pisał ” Miłość jest zawsze jakąś sprawą wnętrza i sprawą ducha; w miarę jak przestaje być sprawą wnętrza i sprawą ducha, przestaje też być miłością[…].Miłość prawdziwa, miłość wewnętrznie pełna, to ta, w której wybieramy osobę dla niej samej, a więc ta, w której mężczyzna wybiera kobietę, a kobieta mężczyznę nie tylko jako „partnera” życia seksualnego, ale jako osobę, której chce oddać życie”. (Jan Paweł II Miłość i odpowiedzialność)
Natomiast w swoich zapiskach mistyczka A. Lenczewska zanotowała takie słowa Jezusa:
„Miłość to Ja - Jezus Chrystus — Miłość, która stała się Człowiekiem, i która powraca i przychodzi do ludzi w Duchu Świętym. Nie proś zatem abym nauczył cię kochać. Proś i zabiegaj o to, abym był w tobie: Abyś ty była Mną a Ja tobą.
Miłość to nie umiejętność kochania, okazywania dobroci i miłosierdzia, której można się nauczyć i wyćwiczyć, by ją świadczyć ludziom. Miłość to Ja wypełniający twoje serce, które gdy jest Mi oddawane w nieustającym akcie uwielbienia i wdzięczności - jest Moje całe i wszystko, co z niego wypływa jest Mną. Wtedy Ja przez twoje serce idę do ludzi i obdarowuje ich Sobą.
Przylgnij do Mnie, pragnij Mnie i pozwól, abym pochłonął cię całkowicie. Nie zginie wtedy twoja tożsamość lecz odnajdzie się w tej doskonałości, jaka została ci dana w akcie stwórczym i do jakiej jesteś powołana w życiu wiecznym”.(Słowo Pouczenia 152) Zacytowany fragment artykułu z czasopisma "Miłujcie się! https://milujciesie.org.pl/artykuly

Słowa Pana Jezusa:
"Grzech śmiertelny zabija Mnie w sanktuarium duszy człowieka, który zgrzeszył. Jeśli trwa w grzechu, jestem w jego duszy martwy i jego dusza jest martwa. Jest to taki stan, jaki był po Mojej śmierci na Krzyżu, bo istotnie krzyżując Mnie w sobie, krzyżuje swoją duszę. Ale dokąd jest na świecie ma możliwość zmartwychwstania duszy przez pojednanie ze Mną. Gdy Mnie zapragnie, wówczas zmartwychwstanę w jego duszy i ocalę go dla życia wiecznego.
Ocalenie może też przynieść czyjaś modlitwa lub ofiara, bo spowoduje, że zdąży pomyśleć o Mnie i zapragnąć Mnie zanim stąd będzie zabrany.
Dusza żyje dzięki Miłości. Gdy odrzuca Miłość jest w stanie umierania w lęku i cierpieniu. Po odejściu z tego świata dusza zna Prawdę i ma pełną świadomość swego stanu. Czyściec jest cierpieniem spowodowanym znajomością swego stanu i Boga z nadzieją powrotu do Niego. Piekło jest taką znajomością bez tej nadziei.
Od stopnia zatwardziałości człowieka zależy ile i jakich modlitw i ofiar potrzeba w jego intencji, by otrzymał łaskę skruchy i na¬wrócenia. Wielką zatwardziałość przełamać mogą wielkie ofiary.
Dlatego dawany jest czas, by dzięki wytrwałym ofiarom dzieci Moich jak najwięcej dusz zostało uratowanych. I dlatego wylewane są obfite łaski, by otworzyć oczy i serca tych, którzy są ślepi i trwają w ciemności i by umocnić tych, którzy są światłem Moim na ziemi".

"Każdy żyje na świecie tyle czasu, ile jest konieczne do uświęce­nia jego duszy.
Nie ma porównania między ludźmi. Każdy ma właściwy dla siebie czas, właściwe dla siebie warunki uświęcenia. Trzeba więc rozpoznawać swoją drogę do Boga i ufnie poddawać się prowadzeniu Mojemu.
Powołaniem każdego jest wspomaganie bliźnich w ich drodze zbawienia: świadczenie dobra i miłości Mojej. Nie sądź, że można uzyskać świętość myśląc o sobie i zajmując się sobą. Trzeba myśleć o Bogu i w pokorze serca pragnąć Go oraz troszczyć się o bliźnich, by nie pomarli w grzechach swoich". (Alicja Lenczewska "Słowo Pouczenia")

http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/karol_wojtyla /milosc_i_odpowiedzialnosc/r2_2.php

http://www.nasze-pogaduchy.pl/index.php?option=com _content&view=article&id=547:alicja-lenczewska-slo wo-pouczenia&catid=37&Itemid=210

Autor: Miłość to Ja JEZUS CHRYSTUS

Kontakt:


Wstecz

Ilość wyświetleń: 245
Nie zapomnij powołać się na serwis ogloszenia.nowy-sacz.pl
Inne ogłoszenia z kategorii: Przyjaciele
Inne ogłoszenia tego użytkownika (13 ogł.):


Korzystając z serwisu www.ogloszenia.nowy-sacz.pl akceptujesz jego regulamin!
Copyright © 2005 - 2018 ogloszenia.nowy-sacz.pl